07.10.2022
spotkanie poświęcone promowaniu innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań w dniach 18-19.10.2022

 

Zarząd Małopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych w Tarnowie zaprasza na spotkanie poświęcone promowaniu innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań w obszarach: budownictwa, energetyki, inżynierii środowiska, automatyki i informatyki.

Oferta kierowana jest głównie do kadry:

W ostatnim okresie odnotowujemy znaczący wzrost cen paliw i uprawnień do emisji CO2, a w konsekwencji kosztów ciepła i energii elektrycznej ponoszonej przez mieszkańców. Duży wpływ na rynek paliw i energii ma konieczność dywersyfikacji dostaw, nakładane sankcje oraz uniezależnienie gospodarki od węglowodorów z Rosji. Szczególnie narażone na wzrost kosztów są przedsiębiorstwa energetyczne wykorzystujące paliwa kopalne. Wpływa to negatywnie na poziom życia mieszkańców, a jednocześnie przyczynia się do podejmowania aktywności w zakresie poprawy efektywności energetycznej i implementacji odnawialnych źródeł energii. Na rynku technologicznym pojawia się coraz więcej proekologicznych rozwiązań. Zorientowanie Spółdzielni na nowe wyzwania wymaga budowania (podnoszenia) kompetencji pracowników uczestniczących w procesach zarządzania energią.

Konferencje poprowadzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży ciepłowniczej, które realizowały projekty z wykorzystaniem środków unijnych i norweskich. Prelegenci posiadają kompetencje i praktyczną wiedzę w zakresie budowania strategii, planów operacyjnych, koncepcji, analiz technicznych ekonomicznych i prawnych, studiów wykonalności oraz montaży finansowych. 

Konferencja odbędzie się w dniach 18-19.10.2022r. w godz. 9.00.00-14.00
(z krótkimi przerwami w trakcie szkolenia) w Tarnowie przy ul. Parkowej 25 na Sali konferencyjnej Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (Środowiskowy Klub M2 Tarnowskiej SM)

 

Program Konferencji

Dzień I (18.10.2022)

  1. Polityka klimatyczna UE: Europejski Zielony Ład, Taksonomia, Fit for 55-zapowiadane nowe regulacje (przedstawione zostaną obowiązujące i zapowiadane regulacje mające wpływ na gospodarkę mieszkaniową),
  2. Działania UE w ramach planu REPowerUE, (przedstawiony zostanie plan Komisji Europejskiej polegający na uniezależnieniu Europy od rosyjskich paliw kopalnych na długo przed 2030r. w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę),
  3. Bilans energetyczny budynku (moduł zawiera kompendium wiedzy o fizyce ogrzewania budynków, bilansie strat oraz zysków ciepła),
  4. Optymalizacja umów handlowych na zakup energii elektrycznej, ciepła i paliw (przegląd najistotniejszych zapisów umów na dostawę energii elektrycznej, ciepła i paliw, w szczególności mocy zamówionej/umownej),
  5. Sporządzanie audytów energetycznych, audytów efektywności energetycznej, charakterystyk energetycznych budynków (przedstawione zostaną rodzaje audytów, sposoby zarządzania energią oraz możliwości finansowania inwestycji w formule zwrotu nakładów z oszczędności, prezentacja programu NFOŚiGW „Renowacja z gwarancją oszczędności EPC”.

Dzień II (19.10.2022r.)   

  1. Przegląd dostępnych technologii OZE możliwych do zastosowania w sektorze mieszkalnictwa (przedstawione zostaną technologie dedykowane do budownictwa mieszkaniowego wraz z możliwościami implementacji i ograniczeniami technicznymi),
  2. Rola automatyki w zarządzaniu energią i poprawie efektywności energetycznej (kontrola parametrów grzewczych w systemach automatyki pogodowej, tabele temperatur, krzywe grzewcze)
  3. Modele oceny ekonomicznej projektów inwestycyjnych (budowa modeli, szacowanie planowanych oszczędności, ocena projektów inwestycyjnych)
  4. Funkcjonowanie rynku energii elektrycznej, ciepła i paliw (struktura rynku energii i paliw, regulacje krajowe w obszarze skutków kryzysu energetycznego). 

Odpłatność za udział w konferencji wynosi 750,00 zł od osoby + VAT (za 2 dni szkolenia)

Sposób zapłaty: faktura zostanie wysłana na podany w zgłoszeniu adres e-mail po konferencji.

Termin nadsyłania zgłoszeń do 07.10.2022r. fax: 14/626-09-90, 14/627-35-80 lub  e-mail: szkolenia@mzrsm.pl

 

Powrót