07.06.2021
Podatek VAT w sm, szkolenie w dniu 18.06.2021

Zarząd Małopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych w Tarnowie zaprasza do udziału w szkoleniu OnLine z tematu:

 

Podatek VAT w spółdzielniach mieszkaniowych – lipiec 2021r – nowelizacja JPK i inne zmiany oraz aktualna praktyka

 

Szkolenie odbędzie się w dniu 18.06.2021r. za pośrednictwem platformy do szkoleń – TEAMS w godz. 9.30-14.30 (z krótkimi przerwami w trakcie szkolenia)

Każdy uczestnik, dzień przed szkoleniem otrzyma link do platformy, na której należy dokonać rejestracji i zalogować się w dniu szkolenia. Podczas transmisji uczestnicy widzą prelegenta, prezentacje na ekranie monitora oraz mogą zadawać pytania.

Aplikację Teams proszę uruchomić używając przeglądarki Microsoft Edge.

Program szkolenia:

  1. Omówienie zmian w zakresie ewidencji JPK V7 – nowelizacja lipiec 2021 - zmiany w strukturze i sposobie prezentacji danych:

       2. Praktyczne aspekty zmian wprowadzonych w pakiecie SLIM VAT od 01.01.2021 roku

       3. Praktyczne zagadnienia związane z rozliczaniem VAT w spółdzielni mieszkaniowej.

       4. Ulga na złe długi po wyroku TSUE z 15.10.2020 r. sygn. C-335/19

       5. Projektowane regulacje stanowiące kolejny pakiet uproszczeń w podatku od towarów i usług (tzw. SLIM VAT 2), m. in. likwidacja duplikatów faktur, opisu przyczyn korekty na fv korektach i inne.

      6. Import usług i wnt po wyroku TSUE z 18 marca 2021 r. TSUE w sprawie C-895/19 (A)– likwidacja zasady 3 miesięcy na dokonanie neutralnej korekty.

 

Szkolenie poprowadzi Mariusz Unisk – Prawnik, doradca podatkowy nr wpisu 09921, Wiceprezes Instytutu Studiów Podatkowych Modzelewski i w-cy. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego UW. Specjalizacja – podatek od towarów i usług, PCC, podatki i opłaty lokalne. Jest autorem i współautorem wielu publikacji książkowych na tematy podatkowe, w szczególności „Komentarza do podatku rolnego, leśnego oraz od nieruchomości” oraz „Komentarza do ustawy o podatku od towarów i usług” jest także autorem wielu specjalistycznych artykułów na tematy podatkowe. Od 15 lat uznany wykładowca tematyki podatkowej w zakresie podatku od towarów i usług, Ordynacji podatkowej i podatków i opłat lokalnych. Stały wykładowca Studium dla Doradców Podatkowych w zakresie podatku od towarów i usług oraz podatków lokalnych. W swojej karierze przeprowadził ponad 1000 szkoleń z zakresu prawa podatkowego.

 

Odpłatność za szkolenie wynosi:

- 310,00 zł od osoby + VAT – dla spółdzielni będącej członkiem MZRSM,

- 340,00 zł od osoby + VAT – dla spółdzielni nie będącej członkiem MZRSM

 

Cena zawiera dostęp do platformy w czasie trwania szkolenia, materiały szkoleniowe przygotowane przez wykładowcę oraz konsultacje w czasie przeznaczonym na szkolenie.

Sposób zapłaty: faktura zostanie wysłana na podany w zgłoszeniu adres e-mail po szkoleniu.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń do 15.06.2021r. e-mail: szkolenia@mzrsm.pl

 

                                                                                                        Prezesa Zarządu

                                                                                                           Aneta Piękoś

Powrót